info@yuceltonguc.k12.tr +90 232 766 11 23

Veli Mesajları

Veli Mesajları


Kızımız İnci Beril Yılmaz ortaokul eğitimini iYTEV Yücel Tonguç Kolejinden aldı ve Haziran 2023 de mezun oldu. Yücel Tonguç Koleji kızımızı sahiplenmiş ve kendisinin iyi bir eğitim alması için çaba harcamış ve kızımızın gelişimi için çok destek olmuştur. Müdürümüz Senem Takmaz’ın ilgisine ve pozitif tutumuna çok teşekkür ederiz. Başta Demet ve Özlen öğretmenler olmak üzere, tüm ekibe de verdikleri destek ve ilgi için çok teşekkür ederiz. Nice başarılara ulaşmanızı dileriz.

Sevgi ve Saygılarımızla

Sevgül, Selahattin Yılmaz


İYTEV Özel Yücel Tonguç Koleji ile 2016 yılında kızımız ile birlikte tanıştık ve 4 yıl boyunca bu güzel ailenin bir üyesi olduk. İlayda her zaman, “Yücel Tonguçlu olmak bir ayrıcalık.” Der. Okulunu sadece ortaöğrenimini gördüğü bir kurumdan ziyade kendisine ve orada eğitim öğrenim gören diğer tüm öğrencilere, gelecek yaşamlarına da katkısı her zaman hissedilecek bir yer olarak görür, okulunu daima özlem ve gururla anar.

Bizim için de okulumuz, Atatürk İlkeleri ve fikirleri ışığında sevgi ve ilgi ile çocuklarımızı kucaklayan sıcacık bir yuvadır...

Yelda Keleş


İYTEV Yücel Tonguç Okulları, Atatürk ilke ve devrimlerinin öncülüğünde, yaşam boyu öğrenmeyi misyon edinmiş yönetim ve eğitim kadrosuyla; evrensel ve ulusal değerleri benimsemiş, öğrenmeyi seven, bilgili, araştıran, sorgulayan, eleştirel düşünebilen, öğrenen özerkliğine sahip, haklarının ve sorumluluklarının farkında olan, kendine güvenen, yaratıcı ve üretken, genel kültür seviyesi yüksek, farklılıklara ve farklı kültürlere saygı duyan, sosyal ve fiziksel çevresine duyarlı, çok yönlü, mutlu ve barış yanlısı, 21. yüzyıl dünya vatandaşlarının yetiştirildiği özgün okullardır.

Havva KURT TAŞPINAR


Merhaba,

Ben Pınar Çelik. Önce kızımın mezun olduğu sonra da oğlumu gönderdiğim okulumuza hem çok güveniyorum hem de öğretmenlerin ilgisi ve sevgisiyle çok daha iyi bir eğitim aldıklarını düşünüyorum. Ayrıca okulda öğretmeninden öğrencisine herkesin aile gibi olması çocuğumun okula gitme isteğini artırıyor. Mezun olan öğrencilerin de sürekli okulu ziyaret etmesi, okuldaki anılarını gülümseyerek mutlu bir şekilde hatırlaması da okulun çocuklara sıcak, sevgi dolu bir ortam sunduğunun en güzel göstergesi. İYTEV Özel Yücel Tonguç Koleji’nde almış oldukları bu kaliteli eğitim sayesinde çocuklarımız geleceğe daha emin adımlarla yürüyor.

Pınar ÇELİK(DEFNE ÇELİK)

 


Merhaba,

Değerli İYTEV ailesine dâhil olmak, hayatımızın şansıydı. Sevgili kızım Deniz; akademik bilgi, sosyal beceri ve etik değerlerin çoğunu okulunuzun ortamında kazandı. Tüm emeklerinize ailece minnettarız. Çocuklarımıza, Hasan Ali Yücel ve İsmail Hakkı Tonguç’un eğitim modelini tüm yaşamları boyunca uygulama azmi verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Emekli Akademisyen Nuray Kayak


Merhaba,

Okulların eğitim yılının bitimine yakın Yakamoz ile bir gece uzun uzun söyleştik. Ne göreyim, karşımda çağdaş, bilinçli, sevecen, yurtsever, dirençli, olayları doğru analiz eden bir çocuk, hayır bir genç kız var. Ufku açık, dağarcığı dolu, hedefleri var.

Ben “Bu kadar kusursuz bir insanın ayrımına neden varamadım ."dedim.

Hep bir koşuşturmaca: zamanında kalkmak, ödevler, servise yetişme, yemek, uyku saati… Bunlara karılmışım. Oysa bir fidan yetişmiş. Yücel Tonguç Koleji Yakamoz'u dünyaya açmış. Ona hem ev hem okul olmuş.

Yakamoz'u okula uğurlarken hiç gözüm arkada kalmadı. Yücel Tonguç'ta en iyi biçimde korunacağını biliyordum. İçim rahattı. Yönetime telefon açmaktan hiç çekinmedim. Her zaman yardımcı oldular. Yakamoz benden çok onların çocuğuydu.

Beni bir şey çok derinden etkiledi. Atatürk'ün hedef gösterdiği bütün insanî özellikler çocukta tamamlanmıştı. O, bir dünya insanı olmuştu. Daha ne olsun? Tam burslu olarak girdiği ( ACİ) Türk Amerikan Koleji sizlerin desteğiyle gerçekleşti. Öğrenci Andını bilmeyen bir arkadaşına Yakamoz "Biz Yücel Tonguç Koleji’nde koro ile birlikte söylerdik." demiş. İşte Yücel Tonguç farkı!

Teşekkürler hepinize. Bir okuldan daha ne beklenir? Sonsuza kadar Yücel Tonguç adı ile yaşasın.

Nevin ÇAĞLAR

 


Merhaba,

Ben Pınar ÇELİK. Önce kızımın mezun olduğu sonra da oğlumu gönderdiğim okulumuza hem çok güveniyorum hem de öğretmenlerin ilgisi ve sevgisiyle çok daha iyi bir eğitim aldıklarını düşünüyorum. Ayrıca okulda öğretmeninden öğrencisine herkesin aile gibi olması çocuğumun okula gitme isteğini artırıyor. Mezun olan öğrencilerin de sürekli okulu ziyaret etmesi, okuldaki anılarını gülümseyerek mutlu bir şekilde hatırlaması da okulun çocuklara sıcak, sevgi dolu bir ortam sunduğunun en güzel göstergesi. İYTEV Özel Yücel Tonguç Koleji’nde almış oldukları bu kaliteli eğitim sayesinde çocuklarımız geleceğe daha emin adımlarla yürüyor.

Pınar ÇELİK(DEFNE ÇELİK)

 


Merhaba,

Ben Bülent ÖZGÖZ. Özel İYTEV Yücel Tonguç Koleji ile 2008 yılında arkadaşımın oğlu bu okula devam ederken tanıştım. Beni etkileyen öncelikle okulun adı oldu. Adını Köy Enstitüleri’nin kurucuları olan Hasan Ali Yücel ve İsmail Hakkı Tonguç’tan alması okulun eğitim sistemi hakkında bilgi veriyordu. Ayrıca arkadaşımdan dinlediklerim de beni çok etkiledi.

2010 yılında ise arkadaşımın oğlu okuldan mezun oldu. Bu kez benim oğlum başladı. Ders yılının başlamasından sonraki ilk gözlemim, özel okul olmasına karşın öğretmen ve idarecilerin öğrencileri disiplinli olmaya yönelten davranışları oldu. Hem sevgi dolu hem de disiplinli bir okul olduğunu gördüm. Oğlum da okulunu ve öğretmenlerini çok sevdi ve sekiz yıl boyunca başarılı bir öğrenci oldu. Her yıl düzenlenen bilim şenliklerinde ödül aldı. Okulun basketbol takımı ile birincilikler elde etti. Kısacası sadece dersler bakımından değil sosyal faaliyetler bakımından da fazlasıyla doyurucu sekiz yıl geçirdi.

Ben de söz konusu sosyal faaliyetlerden yararlandım. Oğlum yedinci sınıfa devam ederken ders yılının sonuna doğru düzenlenen Sanat Şenliği’nde kurulan öğretmen-veli orkestrası ile sahne alıp türküler söyledim. Bunu sekizinci sınıfta da tekrar ettik.

Oğlum ve biz Özel İYTEV Yücel Tonguç Koleji’nde çok mutlu ve başarılı sekiz yıl geçirdik. Oğlum şimdi KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tam burslu olarak okuyor. Bu okulda öğretim dili İngilizce. İngilizce sınavını geçip hazırlık sınıfına devam etmeden birinci sınıfa başladı. Şunu demek istiyorum ki Özel Yücel Tonguç Koleji’nde yabancı dili de çok iyi oldu.

Okulla iletişimimiz hâlâ devam ediyor.

Biz Yücel Tonguç Ailesi’ni çok sevdik. Herkesin seveceğine de inanıyoruz.

Bülent Özgöz ( Arda Özgöz)