Kültürel Başarılarımız

Kurulduğumuz 2008 yılından bu yana kaliteli eğitim anlayışımızın sonucu olarak okulumuz gerek ilçe gerekse İl bazında sayısız başarılar elde etmiş ve öğrencilerimiz ödül kazanmışlardır.

Bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının ömür boyu devam etmesini dileriz.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı

  • 9 Ekim Cumhuriye Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                                   Aymeriç TÜRKYENER        Resim Dalında                2.Kademe    İlçe 2.

                                   Erdem AKÇALI                   Şiir Dalında                    1.Kademe    İlçe 1.

                                   İlgim Meral AKAN              Şiir Dalında                    2.Kademe İlçe 2. si olmuşlardır.

  • 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;                              

                                   Damla Ceyda YILDIRIM        Resim Dalında             1.Kademe  İlçe 3.

                                    Umut BerkeHANCIOĞLU       Şiir Dalında                 2.Kademe İlçe 1.si olmuşlardır.

  • 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında okulumuz öğrencilerinden;

                                   Zeynep SUDE ÖZKOL            Şiir Dalında                 1.Kademe  Mansiyon

                                   Defne SARIYILDIZ               Resim Dalında             2.Kademe Mansiyon

                                   İdil BALANDI                        Şiir Dalında                 1.Kademe  İlçe 1. ödüllerini almışlardır.

  • 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında yapılan yarışmalarda;                        

                            İlayda DERAN                       Şiir Dalında                   2.Kademe  İlçe 1.

                            Eylül ÖZEN                            Şiir Dalında                   2.Kademe  İlçe 2.

                            Ceyda KUTER                        Resim Dalında              1.Kademe   İlçe 2. 

                           Aymeriç TÜRKYENER            Resim Dalında              2.Kademe  İlçe 1. si seçilerek İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmiştir.
  • İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Rüzgar,Güneş Temiz Enerjiyle Bütünleş”konulu resim yarışmasında okulumuz 6.sınıf öğrencisi Defne SARIYILDIZ ilk 50’ye girerek resmi sergilenmeye değer bulunmuştur.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı

  • 29 Ekim Cumhuriye Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                            Beren YAĞMUR ARSLAN       Resim Dalında                     1.Kademe       İlçe 1.

                            Deniz EZGİ EBİL                   Resim Dalında                     1.Kademe       İlçe 2.

                            Dilan LAFÇI                          Resim Dalında                      2.Kademe       İlçe1.

                            Ayça YAŞAR                         Resim Dalında                      2.Kademe      Mansiyon

                            Ilgın KARADENİZ                 Şiir Dalında                          2.Kademe      İlçe 3. olmuşlardır.

  • 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                           Beren Yağmur ARSLAN     Resim Dalında                1.Kademe  İlçe 1.

                           Aymeriç TÜRKYENER        Resim Dalında                1.Kademe  Mansiyon

                           Aslı Eylül ADA                   Şiir Dalında                     2.Kademe İlçe 3.sü olmuşlardır.

  • 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim yarışmasında okulumuz öğrencilerinden;

                           Derin ÖZERGEN              Resim Dalında      Anasınıfı  İlçe 3.

                            Beren Yağmur ARSLAN Resim Dalında     1.Kademe  İlçe 2. olmuşlardır.

  • Mevlana Haftası(Hoşgörü Ve İnsan Sevgisi) kapsamında düzenlenen yarışmalarda;

                            Beren Yağmur ARSLAN      Resim Dalında                       1.Kademe      İlçe 1..

                            Ecegül EVGİN                     Resim Dalında                       1.Kademe       İlçe 2.

                            Deniz Ezgi EBİL                  Resim Dalında                       1.Kademe       İlçe 3.

                            Duru BABACANOĞLU          Resim Dalında                       1.Kademe Mansiyon

                            Ilgın KARADENİZ                Şiir Dalında                           2.Kademe İlçe 1.

                            Eylül ÖZEN                          Şiir Dalında                           2.Kademe İlçe 3. olmuşlardır.

  • 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında yapılan yarışmalarda resim dalında;            

                           Aymeriç TÜRKYENER          1.Kademe İlçe 1.

                           Beren Yağmur ARSLAN       1.Kademe İlçe 2.

                           Aynur Duru ONMUŞ            1.Kademe İlçe 3. olmuşlardır.

  • Monami Resim Yarışması resim dalında Beren Yağmur ARSLAN bisiklet ödülü kazanmıştır.

  • Narlıdere Belediyesinin düzenlediği Anne Sevgisi konulu resim yarışmasında öğrencilerimiz;

                            Duru BABACANOĞLU           Mansiyon ödülünü kazanmıştır.

                            Ecegül EVGİN                      Eseri sergilenmeye değer bulundu.

  • İzmir Devlet Opera Ve Bale düzenlediği resim yarışmasında öğrencilerimiz;

                            Deniz Ezgi EBİL                 

                             Ceyda KUTER 

                             Damla Ceyda YILDIRIM     Eserleri sergilenmeye değer görülmüştür.

  • Şener Özler Mimarlık düzenlediği resim yarışmasında öğrencimiz Eylül ÖZEN’ in eseri sergilenmeye değer görülmüştür.

  • Bornova Belediyesi düzenlediği 23 Nisan konulu resim yarışmasında öğrencimiz Defne SARIYILDIZ’ ın eseri sergilenmeye değer görülmüştür.

  • İzmir İl Tarım Müdürlüğünün düzenlediği süt ve süt içme alışkanlığı edindirme konulu resim yarışmasında Aymeriç TÜRKYENER Urla İlçe 1. Ve İzmir ili mansiyon ödülü ayrıca bisiklet ödülü ayrıca tüm adı geçen resim yarışmalarına katılan ve ödül alamayan birçok öğrencimize katılım belgeleri verilmiştir.

  • 17 Haziran 2016 2.İzmir Polifonik Korolar Festivalinde Okulumuz Korosu Takdir Belgesi kazanmıştır.

  • 5.Sınıf Öğrencisi Defne SARIYILDIZ Mopak Defter Kapağı Resim Yarışmasında 1.lik kazanmıştır.

     

     

               

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı

 

  • 29 Ekim Cumhuriye Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                                Selina ALTUĞLU          Resim Dalında   1.Kademe   İlçe 3. 

                                Asu Bahar BAHARÖZ  Şiir Dalında       2.Kademe    İlçe 1. olmuşlardır.

  • Beyfi Sanat Merkezinin düzenlediği 29 Ekim konulu resim yarışmasında;

                           Dilan LAFÇI                         Mansiyon

                           Dilara DURAN                      3.cülük ödülünü almışlardır.

  • 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                            Damla YILDIRIM      Resim Dalında           Anasınıfı İlçe 2.si

                            Çağan TURAN           Resim Dalında           Anasınıfı İlçe 3.sü

                            Eylül KARAYILAN     Şiir Dalında               2.Kademe İlçe 2.si

                            Duru TUNCA             Şiir Dalında               Mansiyon ödüllerini kazanmışlardır.

  • 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği kapsamında şiir dalında Ekin Karya KÖSE 2. kademe ilçe 1.si olmuştur.

  • 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü etkinliği kapsamında

                            Bilge TIRIS                Resim Dalında            1.Kademe İlçe 2.Si

                            Y. Sertaç AYDOĞAN  Şiir Dalında                 2.Kademe 
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                            Nil AKTAŞ                Şiir Dalında   Urla 2.si(İlkokul)

                            İlgim Meral AKAN   Kompozisyon Urla 2.si (Ortaokul) olmuşlardır.
  • Monami Resim Yarışmasında Dilan LAFÇI Bisiklet Ödülü kazanmıştır.

  • Devlet Opera Ve Balesinin düzenlediği resim yarışması Nil YALÇIN jüri özel ödülünü almaya hak kazanmıştır.

  • İzmir Büyükşehir Belediyesi Yenilenebilir Enerji Konulu Resim Yarışması Ayça YAŞAR mansiyon ödülünü almaya hak kazanmıştır.
  • Narlıdere Belediyesi Engelsiz Yaşam konulu resim yarışması Defne AYDIN mansiyon ödülünü almaya hak kazanmıştır.

 

 

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı

  • 29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                           İrem CAVLAK,  resim dalında ilçe birincisi           

                           Şade ALTUĞLU, resim dalında   jüri özel ödülü

                           Beril DİNER,  şiir dalında  ilçe birincisi olmuşlardır.

  • 10 Kasım Atatürk’ü anma günü  dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden;

                          Beril DİNER,  şiir dalında ilçe ikincisi

                          Duru TUNCA, şiir dalında   mansiyon

                          Alya ALPAN,   resim dalında  anasınıfı ilçe ikincisi

                          Poyraz ELÇİN,   resim dalında    mansiyon ödülü almıştır.

 

  •  24 Kasım Öğretmenler günü  dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden; Ekin Karya KÖSE Şiir dalında ilçe birincisi olurken Defne KARAHAN resim dalında ilçe üçüncüsü olmuştur.

 

2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı

  •  29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden;

                         Tuğsan KARAMANLI , resim dalında ilçe birincisi    

                         Tuna KISAAĞA, şiir dalında ilçe üçüncüsü olmuşlardır.

  • 10 Kasım Atatürk’ü anma günü  dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden;

                         Aslı GÜLENÇ,  şiir dalında ilçe ikincisi olmuştur.

  • Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen resim yarışmasında okulumuz öğrencilerinden; A.Bilge TIRIS İlçe birincisi olurken N.Deniz MERİÇ İlçe ikincisi olmuşlardır.

 

  • Okulumuz öğrencisi Aslıhan EMİROĞLU Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen ‘Anlayış ve Barışın Anahtarı Olarak Spor’ temasıyla başlatılan Barış ve Yardımlaşma Ödülleri kapsamında ödül kazanmıştır.

 

  • Deniz Ticaret Odası tarafından düzenlenen resim yarışmasında öğrencimiz Doğa OCALI’nın resmi ilk elliye girerek sergilenmeye hak kazanmıştır.

  

  • İzmir Doğal Yaşam Parkı tarafından düzenlenen resim yarışmasında öğrencimiz Ezel GÜRKAN’ın resmi sergilenmeye hak kazanmıştır.

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı

  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında okulumuz öğrencilerinden;

                      Sıla CİVELEK resim dalında ilçe birincisi

                      Aslıhan EMİROĞLU resim dalında ilçe ikincisi

                      Bengisu ÜNAL resim dalında mansiyon

                      Korhan YAKUT şiir dalında ilçe birincisi olarak ödül kazanmışlardır.

  • Sivil Savunma Günü  dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında,okulumuz öğrencilerinden;

                       Şebnem SEZGİN, resim dalında ilçe birincisi

                       Nilay ÜNAL, resim dalında ilçe ikincisi

                       Doğa ANLATICI, resim dalında ilçe üçüncüsü olmuştur.   

  • Etik günü  dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında,okulumuz öğrencilerinden;

                         Nilsun KARABIYIK, şiir dalında ilçe birincisi

                         Öykü GÜNDÜZ, şiir dalında ilçe ikincisi

                         Ege Yaman GENGÖR, şiir dalında ilçe üçüncüsü olmuşlardır.

 

  • Bademler Köyü Kalkınma Kooperatifi tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasında 8.sınıf öğrencimiz İPEK TOSUNOĞLU ilçe ikincisi olmuştur.

 

  • Milli Eğitim Bakanlığının 'Çevre Bilincinin Geliştirilmesi'konusunda duyarlılım gösteren okullar arasında düzenlediği projede okulumuz gerekli kriterleri yerine getirmiş,plaket, bayrak ve sertifika ödülü kazanmıştır.

 

  • İlçemiz Egiad İlköğretim okulunun düzenlediği orman haftası ile ilgili yarışmada okulumuz öğrencisi Beste TEKGÜL ilçe ikincisi olmuştur.

 

  • Deniz Ticaret Odasının düzenlediği 'Neden Yüzmeyi Bilmeliyiz' konulu kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Yeşim EREREN  İzmir ikincisi olmuştur.

 

  • Ümran Baradan Oyuncak Müzesinin düzenlediği 'İçimizdeki Çocuk' konulu resim yarışmasında öğrencilerimizden Deniz Naz YILDIRIM Türkiye ikincisi, Ferhat GÜNDEMİR ise Türkiye üçüncüsü olmuştur.

 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı 

  • 29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden;

                        Zeynep AKGÜN, resim dalında ilçe birincisi        

                       Ezgisu KARA, şiir dalında  ilçe birincisi

                       Ilgın DEMİR, şiir dalında  ilçe üçüncüsü olmuşlardır.

  • 24 Kasım Öğretmenler günü  dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden;

                          Zeynep AKGÜN ,  resim dalında ilçe ikincisi       

                         Canan BÖLÜKBAŞI, şiir dalında ilçe birincisi olmuşlardır.

 

  • 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir yarışmasında okulumuz öğrencisi İpek TOSUNOĞLU İl İkincisi olmuştur.

 

  • Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  engelli öğrencilere yönelik okullarda rahat öğrenim görmelerini sağlayacak fiziki koşulların yerine getirilmesi ve farkındalık yaratmak amacıyla  düzenlenen ‘OKULUMUZDA ÇİÇEKLER AÇTI’  projesi kapsamında okulumuz yaptığı çalışmalar dolayısıyla  sertifika alma hakkı kazanmıştır.

 

  • İzmir Ticaret Odası ve Lions Kulübü tarafından düzenlenen ‘Barış Benimle Başlar’ konulu resim yarışmasında okulumuz öğrencilerinden Öykü ÇEVİK,Çağla Ceren GÜLSEVEN,Pelin KEMALOĞLU ödül almışlardır

 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı

  •  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden;

                          Sude AVCI, resim dalında ilçe birincisi

                          Canan BÖLÜKBAŞ,resim dalında ilçe ikincisi

                          Derin BİLGİN, resim dalında  ilçe üçüncüsü

                         Öykü ÇEVİK, kompozisyon dalında ilçe birincisi olarak ödül kazanmıştır.

  • 29 Ekim Cumhuriyet  Bayramı dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında;okulumuz öğrencilerinden;

                         Sude IŞIK, resim dalında ilçe ikincisi

                         Bulut KURTEL, resim dalında ilçe ikincisi

                        Batuhan KURT, resim dalında ilçe üçüncüsü

                       Ilgın DEMİR, şiir  dalında  ilçe üçüncüsü olmuştur.

  •  Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tübitak tarafından düzenlenen ‘Benim Eserim’ Yarışmasında Okulumuz 2.Kademe Öğrencilerinden Fen ve Teknoloji alanında  Aytaç PEKİNCİ  ve Aysu TANOĞLU’nun matematik alanında hazırladıkları projeler sergilenmeye değer görülmüştür.

 

  • Milli Eğitim Bakanlığı,Çevre ve Orman Bakanlığı UNESCO Türkiye Ulusal farkındalığını kazandırmak amacıyla hazırlanmış olan projeye  ‘Kent Tarihi-Agora’ konulu projemiz ile katılan öğrencilerimiz en iyi drama dalında birincilik ödülü kazandılar.

2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı 

  • Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tübitak tarafından düzenlenen ‘Benim Eserim’ Yarışmasında Okulumuz 2.Kademe Öğrencilerinden Öykü ÇEVİK ve Aysu TANOĞLU’nun matematik alanında hazırladıkları projeler sergilenmeye değer görülmüştür.

 

  • İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilim Olimpiyatlarında  okulumuz öğrencilerinden Barış ÖNAL’ın  Fen ve Teknoloji dalında hazırladığı proje ve İpek TOSUNOĞLU ile   Irmak ALTINTAŞ’ın matematik dalında  hazırladığı projeleri  Urla İlçesini temsilen sergilenmiştir.

 

  • Milli Eğitim Bakanlığı tarafından enerji kullanımında tasarruflu davranmak  ve öğrencilerde bu bilincin oluşturulması amacıyla düzenlenen’ GELECEĞE ENERJİN KALSIN’  projesinde okulumuz gerekli kriterleri tamamlamış ve geleceğe enerjin kalsın plaketi ,bayrağı  ve sertifikası kazanmıştır.

 

  • Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  temizlik  konusunda duyarlılık  gösteren okullar arasında düzenlediği ‘BEYAZ BAYRAK’ projesinde okulumuz tüm kriterleri yerine getirmiş  ve beyaz bayrak ile ödüllendirilmiştir.